Podiatrické centrum

SLUŽBY PRO ZDRAVÉ NOHY A CHŮZI

 

OŠETŘUJEME KLIENTY Z CELÉ ČR I ZE ZAHRANIČÍ

 

TEL.: 777 703 501
OTEVÍRACÍ DOBA: pondělí až pátek 8:30-12 13-16:30

  

CHIRURGICKÁ AMBULANCE - NEHTOVÁ KLINIKA A PODIATRICKÁ PORADNA

2     

 

PEDIKÚRA

           2

 

FYZIOTERAPIE                                                                

2

 

MASÁŽE

           2

 

KOBIDO - NOVINKA MEZI MASÁŽEMI

Medicia Kobido 1Medicia Kobido 2


 

PŘEHLED SLUŽEB

 

(1) NEHTOVÁ KLINIKA:

 

(2) PODIATRICKÁ PORADNA:

 

(3) REHABILITACE A FYZIOTERAPIE:

 

(4) Masáže

 


 

ikona chodidla NEHTOVÁ KLINIKA:

 

NÁPRAVA ZARŮSTAJÍCÍCH NEHTŮ

Naše pracoviště provádí ošetření zarůstajících nehtů metodou Arkady, což je unikátní neinvazivní  patentovaná metoda. Na rozdíl od chirurgických invazivních metod nehtový aparát nedestruuje, ale pomocí speciálních nástrojů rekonstruuje nehtovou ploténku do fyziologického stavu. To umožňuje klientovi – na rozdíl od invazivních metod– okamžitý návrat do pracovního i osobního života bez omezení.

V případech, kdy není indikována metoda Arkady, uplatňujeme při řešení zarůstajících nehtů kompletní škálu jiných neinvazivních metod. Patří k nim tejpování, podkládání (tamponáda), aplikace Sulci protektorů, rovnátek a nehtová modeláž.

Z důvodu častých recidiv po chirurgických výkonech provádíme jako prevenci dalších recidiv unikátní plastiku zbytnělých kožních valů dle Arkadyho. Jde o drobný chirurgický výkon v oblasti nehtového aparátu, který nedestruuje nehtovou ploténku, lůžko ani nehtovou zárodečnou lištu (matrix).

 

NEHTOVÁ HYGIENA

Ošetření problematických nehtů lékařem (deformace, mykózy, atd.) Nehty získají po sérii výkonů opět svůj přirozený vzhled. Ošetření je vhodné nejen pro všechny, kdo řeší zdraví a estetiku nehtů, ale např. i pro nemocné, kdy je péče o nohy náročnější (diabetici apod.). 

 

ODBORNÁ SUCHÁ (PŘÍSTROJOVÁ) PEDIKÚRA

Šetrné ošetření nehtů a otlaků pedikérkou pomocí profesionální brusky a špičkové německé kosmetiky ProntoMan. Ošetření bez namáčení nohou šetří čas a je vhodné zejména pro citlivější klienty (diabetici atd.). Kosmetika ProntoMan napomáhá v prevenci mykóz, zmírňuje tvorbu zrohovatělé kůže a je velmi dobře snášena citlivou pokožkou a alergiky. 

 

 

ikona chodidla PODIATRICKÁ PORADNA:

 

VYŠETŘENÍ NOHOU

Vyšetření plosek nohou, klenby i nehtového aparátu lékařem. Poradí klientům také s výběrem vhodné obuvi, vložek a korektorů. Vše lze rovnou zakoupit v prodejna Medicia.

 

MĚŘENÍ NOHOU A VÝROBA VLOŽEK A OBUVI NA MÍRU

Měření nohou a zajištění výroby ortopedických vložek a obuvi na míru.

 

Vyšetření na podoskopu – 40 min.

K vyšetření používáme diagnostický přístroj Podocam 2.0. Jedná se o vyšetření plantografické. Pomocí osvícení polarizovaným světlem ve stoji na skleněné desce  dokážeme zobrazit zatížení plosky nohy, které je následně přeneseno pomocí dvou kamer do počítače. Můžeme se tak pohodlně podívat, jak vypadá vaše chodidlo. Přístroj nám navíc umožňuje vyhodnotit některé důležité strukturální a funkční parametry, které mohou ovlivňovat bolestivé stavy nejenom v oblasti nohy, ale celého těla. Na závěr si od nás odnesete vyhodnocující zprávu (v papírové podobě nebo na e-mail).

 

 

 ikona chodidla REHABILITACE A FYZIOTERAPIE:

Pod pojem rehabilitace spadá léčebný obor, který kombinuje diagnostická, terapeutická a organizační opatření směřující k maximální funkční zdatnosti jedince. Fyzioterapie je pak odvětvím, které se zabývá především problémy pohybového aparátu, pod který velice zjednodušeně spadají hlavně svaly, kosti a klouby. Ovlivňuje jak stavy akutní, tak chronické. Projevem problémů pohybového aparátu, které nás přivádí do ordinace lékařů, bývá nejčastěji bolest. Fyzioterapie se snaží klienta nejenom zbavit bolesti, ale celkově pomoci s nastavením pohybového aparátu tak, aby našla příčinu nevyhovujícího stavu, a tu funkčně odstranila. Často právě chronické potíže bývají způsobeny přetěžováním určité části těla, aniž bychom si to vůbec uvědomovali, a jejich odstranění vyžaduje většinou trpělivost a spolupráci terapeuta a klienta.

 

CO NABÍZÍME

Do ambulance fyzioterapie se lze objednat na různě dlouhé terapie. Každá jednotka obsahuje vyšetření, ošetření a instruktáž na doma. Terapie provádí fyzioterapeut – nelékařský zdravotnický pracovník, vysokoškolsky vzdělaný. Pokud jste již absolvovali nějaká vyšetření ke svým potížím, budeme rádi, když nám přinesete příslušné lékařské zprávy.
 
Vždy počítáme s nějakým časem navíc, abyste se mohli na terapii i po ní v klidu připravit. Ceny jednotlivých terapií naleznete v ceníku, kde jsou připravené i různé zvýhodněné balíčky. Lze pořídit dárkové poukazy na všechny nabízené služby. Pomůcky, které využíváme v terapii, je možné zakoupit na prodejně i na domácí cvičení.
 

Kompletní terapie – 55 min.

Tělo je ale natolik provázaný systém, že při důkladném vyšetření, můžeme nalézt funkční změny a příčiny potíží nikoliv v místě bolesti, ale jinde na pohybovém aparátu. Takto důkladné vyšetření, odborně kineziologický rozbor, potřebuje čas. Proto doporučujeme jako první vstupní prohlídku, která je dostatečně dlouhá, abychom vše zvládli.
 
Po rozboru následuje ošetření a cvičení. Ošetření využívá řady kinezioterapeutických technik. Často se skládá z manuálního ošetření, kam spadají i mobilizace některých kloubních segmentů. Využíváme ale i techniky, kde je nutná práce s dechem, tlakem a tahem proti odporu terapeuta, případně cviky s různými pomůckami, které třeba nemáte možnost využít doma. Cviky zpravidla pracují s uvolněním a posílením současně. Učí tělo pracovat tak, aby obtíže postupně mizely.
 
Domluvíme se, co jste schopní dělat pro sebe doma a případně i během práce.
 
 

Cílená terapie – 40 min.

Při vyšetření se zaměříme na segment, kterého se problém týká, a podíváme se i na další části těla, které se k daným potížím nejčastěji vztahují. Následné ošetření je opět složené z technik manuálních i technik s aktivní spoluprací klienta. Ukážeme si cvičení, především pro domácí využití.

 

Kontrolní terapie – 25 min.

Toto kratší sezení doporučujeme, pokud jste už u nás byli a bylo provedeno vyšetření. Zkontrolujeme a zkonzultujeme změny na pohybovém aparátu. Ošetříme, co je potřeba, a zkontrolujeme správné provádění cvičení, případně pozměníme cviky.
 

Kineziotaping

Kineziotaping je metoda, která využívá lepení speciálních pružných barevných náplastí (tejpů) na jednotlivé segmenty – klouby nebo svaly. Jsou různé způsoby, jak pásky lepit, a tím ovlivnit pohybový aparát. Pracujeme především s rozvolněním jednotlivých tkání, kdy tejpy svým působením zvýší možnost prokrvení jednotlivých vrstev a jejich vzájemnou pohyblivost vůči sobě. Tím může dojít k okamžitému pocitu úlevy v daném místě. Umí také segment mírně stabilizovat, kdy spíš než samotná náplast, pracuje naše tělo podvědomě s danou částí důkladněji. V neposlední řadě se dá aplikovat lymfaticky – tím můžeme ovlivnit otoky jak po akutních zraněních, tak při opakovaných otocích po zátěži nebo například celodenním stání. Pokud sáhneme po kineziotejpech při terapii, zaplatíte jen cenu materiálu. Lze se objednat i jen na samotné kineziotejpování – například před sportováním.

 

SM systém individuální lekce – 25 min.

SM systém, nebo Metoda spirální stabilizace páteře, je soubor cviků vedoucí k optimálnímu nastavení páteře a odstranění bolestí zad. Metoda byla založena MUDr. Richardem Smíškem s kolegy, často se o ní referuje jako o „cvičení Smíška“. Cvičení využívá speciálních pružných lan, které je třeba někde doma ukotvit a najít si prostor. Ačkoliv samotné cviky nejsou náročné na provedení, je nutné se jim pravidelně věnovat (autoři uvádí, že stačí 10 minut každý den). Čas při terapii tedy maximálně využijeme k naučení správného provedení. Základních cviků je 12, lze je ale různě upravovat podle individuálních nároků a nezačíná se cvičit všech 12 najednou. Při cvičení se aktivují celé svalové řetězce a kombinuje se protažení zkrácených segmentů s posílením segmentů oslabených.
 
 

ikona chodidla Masáže

I v případě, že člověk necítí přímo bolesti, není na škodu nechat tělo odpočinout v rukách odborníka. Proto nabízíme také uvolňující masáže. Můžete si objednat pouze částečnou masáž, zaměřenou na konkrétní partii, nebo celkovou masáž. Více informací v ceníku.
 

 

NAŠI ODBORNÍCI A VEDENÍ CENTRA:       

 

 

Další spolupracovníci:

 

Bc. Adam Žídek
Mgr. Martina Mertová
MUDr. Eva Šuláková
Helena Depčínská
Stanislava Zahatlanová